piątek, 11 marca 2016

Wielkanocna kartka w 15 minut - kurs

 Witajcie! 
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Zdarza się, że w ferworze świątecznych przygotowań brakuje nam czasu na kartkowanie. Ja wtedy wykorzystuję swoje sprawdzone sposoby na szybkie i proste, ale efektowne kartki. Dziś podzielę się z Wami tutorialem na jedną z nich.
Do zrobienia karteczki postanowiłam wykorzystać tusze Distress, z których coraz częściej i coraz chętniej korzystam w swojej pracowni. Ich możliwości są bardzo szerokie, ja dziś za ich pomocą wykonałam akwarelowe tło.
Do przygotowania kartki potrzebujemy:

– bazy na kartkę (można skorzystać z gotowej, można też zrobić samodzielnie z papierów ozdobnych)
– pojedyncza kartka z papieru wizytówkowego minimalnie mniejsza od bazy
– nożyczki
– klej
– tusze distress w wiosennych kolorach
– miękki pędzelek
– kawałek folii, płytka akrylowa lub inna – coś, w co tusze nie będą wsiąkać
– wykrojniki w kształcie jajek i Big Shot lub szablon – jajko i precyzyjny nożyk do wycinania
– kosteczki 3D
– ozdoby – kwiaty, sznurek piekarski lub dratwa, perełki samoprzylepne lub perełki w płynie
– woda


Zaczynamy od odbicia na płyce akrylowej lub folii kilku kolorów tuszy Distress. Ja postawiłam na wiosenne, radosne kolory, pasujące do siebie. Po odbiciu tuszy całość spryskujemy obficie wodą.

Następnie, miękkim pędzelkiem na bazie kartki malujemy kolorowe pasy. Staramy się, aby kolory ładnie się komponowały. Intensywność koloru możemy regulowac ilością wody – jesli chcemy, by kolory były jasne, rozmyte – pędzelek dodatkowo moczymy w wodzie, jesli mają byc intensywniejsze – tusz nabieramy bezpośrednio z płytki. Po każdym namalowaniu paska płuczemy pędzelek, aby kolory były czyste i wyraźne, nie zabrudzone innym tuszem.

Czekamy aż tusze wyschną. Możemy użyć do wysuszenia nagrzewnicy do embossingu, ale i bez tego schnięcie trwa bardzo krótko – dosłownie kilka minut.  W międzyczasie możemy przygotować wierzchnią warstwę naszej kartki. Przy pomocy wykrojnika, lub własnoręcznie – korzystając z nożyka, wycinamy w przygotowanej na początku kartce z papieru ozdobnego kształt jajka. Możecie oczywiście użyc papieru w dowolnym kolorze. Ja wybrałam biały, identyczny jak baza, aby podkreślić kolory namalowanych tuszami pasów.

Kartkę z jajem przyklejamy na pomalowaną bazę kostkami 3D.

Ostatnim krokiem jest ozdobienie kartki. Ja wykorzystałam kwiat z zestawu dpCraft, kolorowe sznureczki i perełki samoprzylepne. Na końcu przykleiłam napis.
Efekt końcowy prezentuje się tak:
Jak Wam się podoba moja akwarelowa karteczka?

Listę wszystkich produktów, które wykorzystałam do zrobienia kartki znajdziecie na blogu PaperConcept, zapraszam!

4 komentarze:

Dziękuję za pozostawiony komentarz.