poniedziałek, 19 października 2015

Jesienna kartka krok po kroku


Przygotowałam dziś dla Was kurs na prostą kartkę z jesiennym wieńcem, z wykorzystaniem mgiełek Distress Spray Stain.
Zapraszam do czytania, oglądania i wypróbowania.

Listę wykorzystanych produktów znajdziecie na blogu sklepu PaperConcept.

Z papieru ozdobnego Nettuno Rosso Fuoco przygotowałam bazę kartki przycinając na gilotynie do odpowiedniego rozmiaru i bigując. Biały papier tkanina lniana również przycięłam do rozmiaru minimalnie mniejszego niż baza kartki. Pozostałą część białego papieru wykorzystałam do przygotowania listków na kartkę.

Listki zrobiłam sprawdzonym sposobem – na folii (wykorzystałam kawałek celofanu) rozpryskałam mgiełki starając się, aby wszystkie kolory sie przenikały, nakładały na siebie. Dodatkowo folię spryskałam wodą, aby nieco rozcieńczyć intensywne kolory mgiełek i ułatwić mieszanie kolorów.
Zamiast mgiełek możemy również  z powodzeniem wykorzystać tusze.

Do mieszanki mgiełek przykładamy papier i dociskamy go. Mgiełki odbiją się na papierze tworząc piękne przejścia kolorystyczne.
Teraz czekamy aż papier wyschnie lub suszymy go nagrzewnicą – ten drugi sposób jest zdecydowania szybszy 

Następnie przy pomocy dziurkaczy wycinamy listki i każdy z nich dodatkowo gnieciemy, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie.

 Kiedy listki są już przygotowane zaczynamy układać z nich kształt wianka. Dla ułatwienia możemy sobie na kartce delikatnie odrysować koło. Staramy się, aby w naszym wianku przeplatały się kolory i wzory liści. Listki przyklejamy klejem.
Po ułożeniu i przyklejeniu wianka, aby nasza kartka była ciekawsza, zrobiłam na niej delikatne chlapania. Wykorzystałam do tego również mgiełki. Suszymy nasze kleksy nagrzewnicą lub czekamy aż same wyschną.
Przedostatnim krokiem jest narysowanie cienkopisem wzdłuż brzegów kartki nieco niedbałej, przerywanej ramki.
Na końcu przyklejamy okolicznościowy napis. Podklejamy białą kartkę kostkami dystansującymi i montujemy na bazie :) 
Kartka gotowa.


2 komentarze:

Dziękuję za pozostawiony komentarz.